28. aprila, 2023

Kaj je aktivno-pasivni pristop k učenju?

Ste vedeli, da kombinacija aktivnega in pasivnega pristopa k učenju spada med najbolj učinkovite načine učenja tujega jezika? Aktivni pristop vključuje uporabo jezika v praksi, kot je govorjenje, pisanje, poslušanje in branje. Pasivni pristop pa vključuje poslušanje vsebin v tujem jeziku, ki lahko pomagajo pri razumevanju pravil in izboljšanju sposobnosti izgovorjave.
Hitro ucenje tujih jezikov - pasivno in aktivno ucenje

Kaj pa če imate v tem procesu jezikovnega coacha?

Pri izbiri jezikovnega coacha je pomembno, da izberete osebo, ki ima izkušnje z učenjem tujih jezikov ter coachingom in učenjem drugih ljudi. Jezikovni coach vam lahko pomaga pri določanju ciljev, pripravi učnih načrtov in gradiva, hitrejšemu razvijanju in napredovanju ter vam sproti zagotavlja povratne informacije za izboljšanje vašega znanja jezika.

Pri pasivnem pristopu se poleg poslušanja vsebin lahko osredotočite še na poslušanje glasbe, gledanje filmov, branje knjig ali časopisov v tujem jeziku. To lahko pomaga pri izboljšanju vaše sposobnosti razumevanja jezika in spoznavanju novih besed in izrazov. 

Aktivni pristop pa vključuje uporabo jezika v resničnih situacijah, kot je govorjenje z govorci tujega jezika, pisanje sporočil ali e-pošte v tujem jeziku, poslušanje in razumevanje govora ter branje in pisanje v tujem jeziku, torej interakcija in integracija. Aktivni pristop pomaga pri razvijanju vaše samozavesti pri uporabi tujega jezika in izboljšanju vaše sposobnosti komuniciranja v resničnih situacijah.

Kombinacija aktivnega in pasivnega pristopa, ki jo usmerja in vodi izkušen jezikovni coach, je lahko bistveno učinkovitejša pri učenju tujih jezikov.

 

Mcoaching - aktivni pristop k ucenju

Kako aktivno in pasivno učenje poteka pri nas?

Po več desetletjih učenja se je izkazalo, da je učenje v alfa stanju nekajkrat hitrejše in učinkovitejše kot v stanju beta. Večina ljudi ima največ izzivov ravno s tem vprašanjem: Kako se prestaviti v stanje alfa? Preberite si več o alfa in tetha valovanju možganov.

Pri metodi Mcoaching, jezikovni coach za vas sestavi in prilagodi vsebino, ki jo vključi v pasivni in aktivni del učenja.

Za pasivno učenje uporabljamo sodobno tehnologijo, ki s pomočjo svetlobne in zvočne stimulacije možgane prestavi v stanje popolne sproščenosti – stanje alfa in v stanje mentalne kreativnosti in manifestacije – stanje tetha.

Po pasivnem delu, sledi aktivni del učenja, kjer vam jezikovni coach pomaga poglobiti in utrditi poslušano vsebino ter le to prenesti v govorno prakso. Prav tako vam pomaga premagati strah in blokade pri govorjenju v tujem jeziku.

 

Mcoaching Wellness program
Pišite na: info@mcoaching.si ali pokličite: 041/516-058 in pridite
na brezplačno predstavitev in super izkušnjo.

Mcoaching Wellness program
Pokličite na: 041/516-058 ali pišite na: info@mcoaching.si
in pridite na brezplačno predstavitev in super izkušnjo.

Discover more articles